Лине над світом українська пісня, і серце наповнюється почуттям любові до рідного краю, до свого народу. Пісня єднає нас, стирає кордони і розповідає світові про велич нашого співучого народу. Мовою пісні і музики сьогодні читачі 9 – А класу вели мову про єдність української землі, єдність українського народу. Знакові пісні для держави, знакові пісні для кожного українця. Розповіді про авторів творів, презентації та вікторини дали змогу доторкнутися до духовної і моральної культурної спадщини. Василь Сліпак, Василь Попадюк, Квітка Цісик, Тарас Петриненко, Назарій Яремчук, Кузьма.. список імен можемо продовжити, і це буде цвіт нації. Пісні гуртів «Антитіла», «Без обмежень», - були сьогодні на устах наших читачів. Знаковими стали пісні «Лелеки», «Білі тополі». Пісня єднає сьогодні всі покоління, всіх українців заради миру і вдячності во
... Читать дальше »
Маємо книгу, про яку давно мріяли бібліотекарі, запитували вчителі і маленькі читачі.
Василь Сухомлинський «Я розповім вам казку… філософія для дітей». Це видання – найповніша на сьогодні збірка творів для дітей талановитого педагога, чудового вихователя Василя Сухомлинського. Долучаймося всі ми, дорослі та наші діти й онуки, до цього чарівного світу, який відкриває для нас Василь Сухомлинський. Дякуємо нашому колишньому учневі за подарунок. Меценат побажав залишився інкогніто.
Відомий усім книжково-екранний ведмедик Вінні з’явився на світ в оповіданнях Алана Александра Мілна у далекому 1926-му році. На нього чекала слава і любов малюків та дорослих усього світу, але, обіч казкової, Вінні-Пух має ще й справжню, досить непересічну історію.
Насправді історія ведмедика Вінні розпочалася ще у 1914 році, коли армійський ветеринар, канадієць, лейтенант Гаррі Колборн вирушив з Вінніпеґу до Лондона, де базувався його полк. На залізничній станції в Онтаріо він побачив мале ведмежа, що продавалося за 20 доларів, і не встояв перед чарівністю звірятка. Ведмежа отримало ім’я Вінні (на честь рідного міста Колборна — Вінніпеґ) і попливло разом із новим господарем до Англії, де стало улюбленцем військових і талісманом полку.
Коли солдатам прийшов наказ дислокуватися у Франції, Колборн, задля безпеки, передав Вінні Лондонському зоопарку, де ведмежа швидко набуло статусу справжнь
... Читать дальше »
12 січня 1876 року народився великий американський письменник Джек Лондон, він створив романи, якими досі зачитується весь світ. Беручи до рук його твори, читач заглиблюється у незвіданий світ пригод, випробовувань, радості і печалі, болю та турботи. Усі образи повстають як живі, викликаючи у читача любов до персонажів, і хвилювання за їх долю. Він часто ставить героїв у важкі обставини, показуючи, як перед обличчям небезпеки в людині пробуджується почуття самотності, первісний страх перед невідомістю і... любов до життя.
За романами й повістями Джека Лондона знято понад 50 фільмів. Твори письменника видаються мільйонними тиражами й перекладені багатьма мовами. Велика кількість україномовних перекладів дає стверджувати, що автор входить до числа улюблених письменників наших читачів.
Немає жодної людини, яка б в дитинстві не читала казки і не мала серед них декілька улюблених. І мало хто не знає прізвище одного із найкращих казкарів світу- Шарля Перро, день народження якого ми відзначаємо 12 січня. Саме його називають першим казкарем. Але не всі знають, що Перро був відомим поетом свого часу, академіком Французької академії, автором видатних наукових праць. Але всесвітню славу і визнання нащадків йому принесли не його товсті серйозні книги, а чудові казки - «Попелюшка», «Кіт в чоботях», «Синя Борода», «Спляча красуня», «Червона шапочка» та інші.
Історії про сплячих красунь, маленьких та відважних синів, добрих небог і злих мачух розповідали не одне століття. Розповідали всі по-своєму. У них з'явилися продовжувачі й наслідувачі. І не лише книжкові. Спляча красуня танцювала в балеті. Попелюшка співала в опері. А скільки героїв Шарля Перро розмовлял
... Читать дальше »
У нашій шкільній бібліотеці знову гамірно і весело)) Це для нас звичайне явище. А ми (нарешті!!)хочемо підбити підсумки читацьких досягнень.
За перше півріччя виявили бажання стати постійними читачами 69 учнів, набігали вони на перервах аж на понад 300 відвідувань, видано 246(!!!) книг. Кажуть, нове покоління не читає, можемо з вами посперичатись. Було проведено макулатуринг!!! Подарували 69 книг!!! Придбали 5 книг сучасних авторів!!!!
А заходи проведені з нагоди Національного тижня читання довели, що у кожного є своя улюблена книга, яку можна перечитув
... Читать дальше »