Хоч дивно це, але мене питають,
Чому по-нашому завжди я розмовляю.
І всім таким я мусив одвічати,
Що не люблю нічого позичати,
Ні перед ким схилятись не бажаю,
Що мову я свою чудову маю.
І головне – це мова, мислю я,
Моїх батьків, мого народу і моя.
В. Симоненко
Як море починається з ріки, так українське слово – з писемності.
Тому з метою формування в учнів здатності до мовної самоідентифікації, удосконалення мовленнєвих здібностей та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, мову в школі відбулися змістовні, пізнавальні та цікаві заходи, присвячені історії, розвитку та вивченню рідної української мови .
Брейн-ринг «У світі чарівної казки» для учнів 4-х класів підготували і провели Соколюк Н.М. і Бєкєтова Л.Л. Пізнавальною та веселою була вікторина для учнів 3-х класів - знавців прислів’їв, приказок, казкок, фразеологізмів. Г.П.Кардаш та В.М.Дарменко для другокласників провели тематичні уроки « Українське диво - слово». Першокласникам про витоки і значення рідної мови для кожного українця розповідали Скопенко О.П. та Юрченко Л.А.
Учні 6-11 класів мали змогу долучитися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.
У 5 – 8 класах проведено години спілкування «Мова і писемність у цікавих фактах», «Українська державна мова – символ єднання та престижу українського народу», шкільні коридори були прикрашені стіннівками, присвяченими рідному слову, а шкільна бібліотека (бібліотекарі Слєпньова О.Г. та Вечеринська І.А ) презентувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури з нагоди Дня української писемності та мови. Учителі української мови та літератури підготували вікторини, ігри, мовні конкурси: «Подорож океаном рідної мови», «Цікаве мовознавство», «Подорож у країну Філологію» .
|