29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного Яру. Бабин Яр - символ Голокосту, мiсце масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві.
З метою вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, та трагічних подій у Бабиному Яру, поваги і толерантного ставлення до історії і культури інших народів шкільна бібліотека підготувала історичну виставку ''Бабин Яр забуттю не підлягає'' Також у бібліотеці були проведені історичні уроки пам'яті з 10 - А класов та 5 - А класом, які спільно з бібліотекарями підготували і провели вчителі історії Коток Сергій Павлович та Діденко Ірина Анатоліївна.
80 років тому 29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення в Києвi, якi продовжувалися до кінця вересня 1943-го року. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей.
Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – близько 17 тисяч осіб. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру полягло понад 100 тисяч осіб- євреїв, ромів, караїмів, військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричних лікарень та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали "зайвими". Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів. Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків.
|