Читання завжди було одним із найпоширеніших видів дозвілля. Хоча наразі книгу все частіше замінюють електронні пристрої – телефони, планшети, ноутбуки. Але якщо порівняти читання книги із іншими способами отримання інформації, то воно значно перевершує їх в корисності, адже активізує кілька важливих відділів головного мозку людини, тим самим посилює наш розумовий потенціал. Окрім цього, відповідей на питання «чому потрібно читати книги?» є багато. То ж, давайте швидше їх розглянемо.
Читання нас інформує, розширює наш запас слів, покращує навички письма і здатності правильно говорити, підвищує ерудицію. Читання книг допомагає збільшити наш пасивний і активний словниковий запас. Приємно ж, коли в повсякденному спілкуванні чуєш від людей гарні літературні слова, а не тільки сленг. Тому впевнено можна стверджувати, що читання робить нас не тільки більш поінформованими, а й привабливими для оточення. Незалежно від того, якого жанру літературу ви читаєте – художню, науково-популярну, мемуари тощо, – ви завжди отримуєте з неї нові знання та ідеї, якими можете потім ділитися з оточуючими.
-Отриману під час читання інформацію ми прямо чи опосередковано використовуємо в процесі прийняття рішень. Не дарма ж кажуть, що хто володіє інформацією, той володіє світом. Отож, чим більшою кількістю інформації ми володіємо, тим більш обґрунтованими будуть наші рішення.
-Читання допомагає нам концентрувати уяву та виділяти основне. Наш мозок починає активніше працювати та краще засвоювати інформацію. А це, погодьтеся, дуже добре, якщо ви плануєте вивчати щось нове, або ж ваш рід діяльності пов’язаний з великою кількістю інформації.
-Читання розвиває мислення та уяву. Так, читання нас розвиває. Книги змушують нас думати, аналізувати прочитане, робити на основі цього певні висновки. Читання “вмикає” логіку і раціональне мислення. Не менш важливим є розвиток уяви. Нерідко, читаючи книгу, ми поринаємо у світ героїв, прямуємо вуличками стародавніх міст чи сучасних мегаполісів, приміряємо на себе ролі та амплуа різних по характеру і зовнішності людей. І це цікаво, це захопливо.
-Читання книг надихає та мотивує. Коли ми гортаємо сторінки мемуарів чи біографій “великих людей”, то надихаємося на свої власні подвиги, знаходимо стимул до дії, мотивацію для подальшого розвитку. А велика кількість бізнес-книг та книг по особистісному розвитку, які зараз є на книжковому ринку, допомагають краще зрозуміти свої бажання, намітити цілі та розробити план по їх досягненню.
Читання – хороший антистрес. В той час, як ми ведемо насичене життя, а засоби масової інформації, наприклад телебачення, підвищують стресове навантаження ще більше, книга допомагає зменшити прояви стресу. Це довів доктор Девід Льюїс-Ходжсон з лабораторії мозку Сассекського університету в Лондоні. Провівши ряд експериментів, він дійшов висновку, що читання протягом всього лише шести хвилин знижує стресове навантаження на 68%. А якщо почитати хоча б годинку? Коли ми поринаємо у світ героїв твору, ми відволікаємося від нашого буденного життя, від тривог і негативу, яким воно сповнене. Ми відпочиваємо.
-Читання – одна з активностей при вивченні іноземної мови. Читаючи твори мовою оригіналу або ж адаптовану для вивчення версію книги, ви не тільки відкриваєте для себе твір, а й вивчаєте нові слова, підсвідомо вчитесь особливостям граматики та синтаксису мови.
-Читання не тільки приємне проведення часу, воно підтримує наш мозок в активному стані. Читання не тільки покращує роботу нашого мозку, а й допомагає боротися із погіршенням пам’яті та запобігає ускладненням при хворобах мозку, наприклад таких як Альцгеймер.
-Читання покращує сон. Читання перед сном знімає напругу, сприяє нервовому розвантаженню, допомагає мозку налаштуватися на відпочинок, тим самим забезпечує спокійний та повноцінний сон. А чиv кращий сон, тим бадьорішими ви будете наступного дня. Тільки звісно не засиджуйтесь з цікавою книгою до ранку
|