Засідання чергового круглого столу , підготовлене та проведене 16 жовтня вчителями історії для учнів 11 – х класів відкрило учнівській молоді маловідомі та цікаві факти про політичне голодування студентів у жовтні 1990 р. Воно увійшло в історію як “Студентська революція на граніті” й було організоване Українською студентською спілкою та “Студентським братством”.
Рівно чверть століття тому, 2 жовтня 1990 року, у Києві на майдані Незалежності (тоді – площі Жовтневої революції) студенти розбили наметове містечко й оголосили політичне голодування. Більшість становила молодь із Києва, Львова та Дніпропетровська. На їх підтримку почали страйкувати студенти всіх вищих навчальних закладів Києва, а також учні технікумів, ПТУ і старшокласники. Студентські акції протесту пройшли і в обласних центрах, зокрема Луганську та Львові, утім, вони були не такими масовими.
Українське керівництво на чолі з Леонідом Кравчуком пішло на поступки учасникам акції, і 23 жовтня Верховна Рада УРСР ухвалила рішення про скасування 6-ї статті Конституції про керівну роль партії, а також прийняла відставку Масола.
За круглим столом обговорили не лише події 1990 року, а й з’ясували, які політичні, соціально-економічні процеси стимулювали студентів до протестних акцій, в яких засобах масової інформації висвітлювалась ця тема, ознайомились із фотоматеріалами архіву. Учні представили свої доповіді про безпосередніх учасників цих подій, лідерів протестних акцій.
«Революція на граніті – це те, що відбувалося в тодішньому суспільстві, це той дух свободи, який витав, ті сподівання, ті очікування, які були пов’язані з перебудовчими процесами, із сподіваннями на здобуття незалежності України, – має велике значення і в сучасному суспільстві. Тверда громадянська позиція студентів у 1990 році стала першою цеглиною у розбудові сучасного молодіжного українського руху..