12 січня 1876 року народився великий американський письменник Джек Лондон, він створив романи, якими досі зачитується весь світ. Беручи до рук його твори, читач заглиблюється у незвіданий світ пригод, випробовувань, радості і печалі, болю та турботи. Усі образи повстають як живі, викликаючи у читача любов до персонажів, і хвилювання за їх долю. Він часто ставить героїв у важкі обставини, показуючи, як перед обличчям небезпеки в людині пробуджується почуття самотності, первісний страх перед невідомістю і... любов до життя.
За романами й повістями Джека Лондона знято понад 50 фільмів. Твори письменника видаються мільйонними тиражами й перекладені багатьма мовами. Велика кількість україномовних перекладів дає стверджувати, що автор входить до числа улюблених письменників наших читачів.
Немає жодної людини, яка б в дитинстві не читала казки і не мала серед них декілька улюблених. І мало хто не знає прізвище одного із найкращих казкарів світу- Шарля Перро, день народження якого ми відзначаємо 12 січня. Саме його називають першим казкарем. Але не всі знають, що Перро був відомим поетом свого часу, академіком Французької академії, автором видатних наукових праць. Але всесвітню славу і визнання нащадків йому принесли не його товсті серйозні книги, а чудові казки - «Попелюшка», «Кіт в чоботях», «Синя Борода», «Спляча красуня», «Червона шапочка» та інші.
Історії про сплячих красунь, маленьких та відважних синів, добрих небог і злих мачух розповідали не одне століття. Розповідали всі по-своєму. У них з'явилися продовжувачі й наслідувачі. І не лише книжкові. Спляча красуня танцювала в балеті. Попелюшка співала в опері. А скільки героїв Шарля Перро розмовлял
... Читать дальше »