список рекомендованої літератури складено на основі навчальних програм з української та зарубіжної літератури для 5 – х – 11 – х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України.
1. МІФИ І ЛЕГЕНДИ ДАВНІХ УКРАЇНЦІВ. 2. НАРОДНІ КАЗКИ: "Яйце-Райце", "Про правду і кривду"" або "Мудра дівчина" (на вибір учителя). "Ох" або "Летючий корабель" (на вибір учителя) 3. Іван ФРАНКО "Фарбований Лис" (Знання, 2019) 4. Василь КОРОЛІВ-СТАРИЙ "Хуха-Моховинка" (Знання, 2018) 5. Василь СИМОНЕНКО "Цар Плаксій та Лоскотон" (Знання, 2018) 6. Галина МАЛИК "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії" 7. Леонід ГЛІБОВ "Химерний, маленький...", "Що за птиця?", "Хто вона?&quo
... Читать дальше »
Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом. Це символічна річ для кожного українця. У кожному символі – пташці чи квітці, в орнаменті можна побачити епізоди історичних подій, що відбувалися у нашій країні, та історію свого роду.
До свята вишиванки в ОЗЗСО Узинська ЗОШ І - ІІІ ступенів
№1відбулися :
- Фольклорні ранки у початковій школі 1 – 4 кл «Вишивана Україна»;
- Виставка у шкільному музеї «Рушник любові та єднання »;
- Майстер – класи «Вишиванка – орігамі » та « Розмалюю вишиванку »
- Весела руханка і Парад вишиванок ( підготовлені і проведений лідерами УС школи )
- У 6 – 9 класах – тематичні класні години з відеопереглядом «Чарівна краса вишиванки»
- Тематична фотозона
Учні та вчителі доєдналися до флешмобу у соцмереж
... Читать дальше »
Сучасна українська абетка взяла початок з слов’янської писемності, творцями якої були святі Кирило і Мефодій. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури. Щиро вітаємо всіх з Днем слов’янської писемності й культури!